GastronomissFit Sağlıklı Yaşam Programı

IMG_4173

GASTRONOMISSFIT SAĞLIKLI BESLENME, SPOR VE MUTFAK EĞİTİMİ PROGRAMI
Bizim Felsefemiz Çok Basit
‘’ Diyet Yapma… Sağlıklı Yaşa ‘’
Bu program, beslenme, yemek bilimi, günlük aktivite ve bunların sağlığınız ile bağlantısı konusunda, bugüne kadar bildiğiniz her şeyin ötesinde bir bilinçlenmeyi hedeflemektedir. Program süresince, bir ekiple çalışacağınız için, kendinizi yalnız hissetmeniz, motive olamamanız, gelişmeleri takip edememeniz söz konusu değildir. Bugüne dek denediğiniz ve başarılı olmadığını düşündüğünüz her anıyı bir kenara bırakın. Bu programda başarı kesin. Uyduğunuz takdirde, haftada minimum 1,5 kilo yağınızdan arındığınızı keyifle göreceksiniz.
Neden mi? Öncelikle Sürdürülebilir ve Kişiye Özel olduğu için.
Sağlıklı beslenme programı kesinlikle, diyet programı değildir. Aç kalmanıza neden olan, sevmediğiniz ya da adını dahi duymadığınız şeyleri hayatınıza sokmaya çalışan, asla devam edemeyeceğiniz, bıraktığınız anda geriye dönüp moralinizi bozan ve alışkanlık haline getiremeyeceğiniz davranışlara direten hiçbir şey bu programda yok.
Burada öncelikle, bedeninizi tanımakla işe başlıyoruz. Aslında vücudumuzun çalışma sistemini öğrendikten sonra, öyle mucizevi şeylere ihtiyacımız olmadığını öğreniyoruz öncelikle. Sindirim sistemimiz, bağışıklık sistemimiz, kas ve yağ yapımız nasıl çalışır? Neden çalışmaz ve nasıl onarabiliriz? Ezbere rejimlerle bir yerlere varmak değil amaç. Kendimizi ve yaratılışımızın esaslarını doğru anlamak ve uygulamak.
Program, sadece sizin hayatınıza, alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak tamamen kişisel olarak düzenlenmektedir. Çok farklı ve sağlıklı beslenme önerilerinden, size en uygun karışımın hazırlandığı bir mutfak olarak düşünebilirsiniz ‘’ GastronomisFit’’ Programını. Ama içinde sadece gıdalar yok. Siz, çevreniz, yaşam biçiminiz, tercihleriniz, vücudumuzun çalışma biçiminin bir bileşkesi aslında.
Bildiğiniz, duyduğunuz bir çok şeyin, basit şekilde, ama kaynakçaları ile aktarıldığı, bedeninizi yeniden keşfedip, doğru şekilde çalışması için baştan programladığımız bir çalışma.
Sağlıklı yaşam programı, zayıflama amaçlı değildir. Beslenme biçiminizin düzene girmesi, daha doğru öğretilerle yemek yapmayı öğrenmek, günlük hayatınızın da doğru beslenme, pişirme, spor yapma ya da hareketliliğinizin artması, uyuma ve sosyal hayat dengenizi, alışkanlıklarınızı bozmadan yeniden kurmayı hedeflemektedir. Gıdalar, vücudumuzu besleyen yakıttır, doğru şekilde alınmasını ve aynı zamanda yakılmasını sağlamak bizim işimiz.
Amacımız, size hazır balık sunmak değil, avlamayı öğretmek. Bu program ile birlikte, alışkanlıklarınızı ve keyif aldığınız hayat stilini bozmadan, sağlıklı hale getirmeyi hedefliyoruz. Tüm detayları, ömür boyu sürdürülebilir şekilde, size göre planlanıyoruz.
İşte, hepimiz için en önemli nokta bu.
Sizden tek istediğimiz, değişime hazır olduğunuzdan emin olmanız ve program kurallarına uymanız. Bunun dışında, program sırasında, sizi hiç yalnız bırakmadan devamlı motivasyonunuzu sağlamak için yanınızda olacağız. Aklınıza takılan her soru mutlaka cevabını bulacak. Değişiklik yapmamız gerektiğinde, anında buna uyum sağlayarak programınızı yeniden düzenleyeceğiz. Önemli olan sizsiniz ve hedefiniz.
Program Detayları
1. Bedenimizin değişmez ve muhteşem işleyişini birlikte yeniden keşfedeceğiz.
2. Öncelikle Sizinle Sohbet Ederek, İhtiyaçlarınızı ve günlük yaşantınızdaki alışkanlıklarınıza göre, birlikte yürümemiz gereken yolu belirliyoruz. Ulaşacağımız hedeften çok, gideceğimiz yol önemli bizim için, yolumuz doğru olmadığı takdirde, hedefe ulaşamayız, biliyoruz.
3. Yaşamınız ile ilgili detaylar, beslenme alışkanlıklarınız, günlük programınız, sosyal yaşantınız, hobileriniz, hoşlandıklarınız ve hoşlanmadıklarınız, var ise kullandığınız ilaçlar, iletişimde olduğunuz doktorunuz tamamının detaylarını alıyoruz.
4. Çalışmak istediğiniz bir diyetisyeniniz var ise, onunla, yok ise bizim çalıştığımız diyetisyenlerimiz ile iletişim kurmanızı sağlıyoruz.
5. Yapılan tetkikler sonucu çıkan sonuçlara göre, sizin hayatınıza ve beslenme biçiminize uyan, tamamen size özel bir menü hazırlıyoruz. İçinde kebapta, hünkâr beğendide olan.
6. Menü detaylarını sizinle paylaşıp onayınızı alıyoruz. Gerekirse, değiştiriyoruz.
7. O menüleri günlük hayatınızda nasıl uygulayabileceğinizi, pişirme tekniklerini, sosyal hayatınızı etkilemeden keyifle dışarıda yemek yeme kurallarını birlikte öğreniyoruz.
8. Bu menüler sabit değil, sadece örnek olacak. Öyle bir sistem kuracağız ki dolabınızda ne varsa onlarla yemek yapabileceksiniz. İnceliklerini, doğruları öğreneceksiniz.
9. Evinize gelip, sağlıklı olmayan ve program içinde kullanmamanız gereken, tüm gıda ve türevlerinizi sizinle birlikte mutfağınızdan çıkaracağız. Sürdürülebilirlik evinizde başlar. ( Nedenlerini, niçinlerini detaylı olarak anlatarak )
10. Birlikte alışverişe çıkıyoruz. Ve mutfağınızda bulunması gereken gıda ve türevlerini, birlikte alıyoruz. Bu arada, alışverişten başlaması gereken mutfak organizasyonu eğitimimize başlıyoruz. Nasıl porsiyonlayacağımızı daha ilk adımda öğreniyoruz. Yemek yapmakla değil, alışveriş ile başlar biz de en baştan başlıyoruz.
11. Bu aşamada, yemek pişirme teknikleri, mutfak organizasyonu, gıdaların kullanımı, etkileşimi, saklama koşulları ve kullanım detaylarını kapsayan bir eğitim veriyoruz. Size ve evinizde size yemek pişirme ve alışveriş konusunda yardım eden herkese. Değişim bir bütün olmalı.
12. Haftada üç gün sizinle, size uygun olan koşullarda yürüyüş yaparak başlıyoruz spor programımıza, sohbet ederek ve keyifle. Çalıştığınız özel bir salon ya da program var ise, onların detaylarını sizin programınıza uygun hale getiriyoruz. Ve günlük olarak takip ediyoruz.
13. İkinci hafta, özel eğitmenlerle, bir gün yürüyüş, bir gün yoga ve bir gün masaj ile programa devam ediyor ve bu şekilde sürdürüyoruz. Bu süreçte hedefimiz, hem sizi rahatlatmak, hem de alışkanlıklarınızı olumlu yönde değiştirmek.
14. Gün içinde, uyuma ve uyanma saatlerinize göre, vücudunuzun diline göre, yemeklerinizin saatlerini günlük olarak ayarlıyoruz. Gerektiğinde, günlük menü değişiklikleri yapıyoruz.
15. Yemeğinizi dışarıda yemeniz gerektiğinde, bizimle paylaşmanızı istiyor ve gideceğiniz yer, neresi olursa olsun, size özel menü hazırlanmasını sağlıyoruz. Sosyal hayatınızı bozmadan, sağlıklı yaşam yoluna devam etmeniz çok önemli.
16. Sizinle dışarıda yemek yiyoruz. Herhangi bir yerde yemek yemeniz gerektiğinde yapacağınız seçimler çok önemli. Biz hiçbir şeyi şansa bırakmıyoruz.
17. Gelişiminizi, günlük ve detaylı olarak takip ediyoruz ve sizinle aynı zamanda var ise doktorunuz ile paylaşıyoruz.
18. Uyandığınız andan, uyuduğunuz ana kadar, yedikleriniz, yaptığınız aktivitelere göre, gerekirse anlık düzenlemeler yaparak, vücudunuz için gerekli enerji miktarını düşürmeden anlık olarak ayarlama yapıyoruz.
19. Tüm bu detayları kapsayan, örnek tarifler, yemek pişirme teknikleri, saklama koşulları size özel programın yer aldığı kitapçığınız hep yanınızda olacak merak etmeyin. Yeterli gelmediğinde bir telefon uzaklığındayız.

Değişim başlamaya görsün, güzel olana erişmek göz açıp kapamak kadar kısa sürer. Yeter ki isteyin ve kendinizi bize emanet edin.

No comments yet, be the first to leave one!

You must be logged in to post a comment.